Duyuru

+20 üye toplayıp +20 mesajları olanlara +60rep ve moderatorluk!
 
AnasayfaPortalSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 POP 2 TAM ÇÖZÜM PART 2

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
dark_prince
Biere
Biere
avatar

Mesaj Sayısı : 50
Rep :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 12/09/08

MesajKonu: POP 2 TAM ÇÖZÜM PART 2   Cuma 12 Eyl. - 17:31

BAHÇE (GÜNÜMÜZ)

Bitkiler yüzünden buradaki platformları görmekte zorlanabilirsiniz. Bahçeye girdiğiniz anda solda bir45 göreceksiniz bu taşa çıkın duvarda yürürken karşıya atlayın yeşilliklerle kaplı bir kalasa tutunacaksınız. Kalastan kalasa atlayarak bahçenin ortasına doğru ulaşın. Kalasların sonunda karşıya atlayın düşmanı öldürün ve çıkıntıları kullanarak yukarı çıkın yeni düşmanları da öldürün. Burada iki adet hayalet ninja ile de dövüşeceksiniz. Onları da haklayıp duvardan yürüyerek kalasa ulaşın karşıya atlayın bir alttaki kalasa tutunun. Kalasta yürüyüp heykele ulaşın. Heykelin önündeki kalası da kullanıp yukarıdaki platforma ulaşın. Şimdi daha evvelde geldiğimiz ama şu anda değişmiş olan bir hole çıktık. Burada kalastan kalasa ve Çıkıntılara atlayarak önce aşağı daha sonra da yukarı çıkarak sona ulaşın. Düşmanları haklayın. Çıkıntıları kullanarak aşağı inin ve ilerleyin.

Daha evvelki bölümlerde yaptığımız gibi düşmanları öldürün ve çıkıntıları kullanarak platformlara ulaşın. Duvardan yürüyerek daha büyük olan platforma zıplayın. Epeyce bir düşman öldürdükten sonra Yine önce çıkıntıya tutunun ve ağaçtan olan sütuna atlayın. Burada yine kalastan kalasa atlayarak yukarı ulaşın. Yine sütunları, kalasları ve duvarda yürüme tekniğini kullanarak ilerleyin ve save edeceğiniz çeşmeye ulaşın. Hemen çeşmenin yanındaki duvara çıkın ve karşıdaki sütuna atlayın. Sütundan sütuna atlayarak balkona ulaşın. Ninja kızı öldürüp, duvarda yürüyerek çıkıntıya tutunun. Demoda gösterilen yere ulaştınız tebrikler, Şimdi tuzakları atlatın! Buradaki tuzakları atlatmak için zamaOyunu save ettikten sonra yine zamanı yavaşlatın ve kolonların üzerinden geçin. Sonunda ipe tutunun, ip ile sallanıp biraz duvarda yürüyün ve karşıdaki sütuna atlayın. Platforma ulaşın. Crow master’ı bir kere pataklayın ve sütuna atlayın. En yukarıya çıkmayın ortalarda bir yerde karşıya atlayın duvarda yürüyüp karşıdaki platforma ulaşın. Buradaki sütuna atlayıp en üste çıkın ve karşıya atlayın. İki hayalet ninjayı hallettikten sonra bir demo girecek ve doğru yerde olmamıza rağmen yanlış zamanda olduğumuzu öğreneceğiz. Şimdi crow master’ı öldürelim. Duvarda yürüyerek doğru zamanda sütuna atlayın. Diğer sütunlara atlayıp karşıdaki balkona ulaşın. Aşağı inip odaya girin iki hayalet ninjayı öldürüp odanın içinde duvara tırmanın üst kata çıkınca gizli sandığa ulaşın. Şimdi balkona geri dönün. Buraya ulaştığınız sütuna geri atlayın karşıya bakarsanız tutunabileceğiniz bir demir göreceksiniz oraya atlayın. Yine karşıya atlayıp ortadaki platforma ulaşın. Burada Crow master'a ulaştığımız anda Dahaka gelecek. Ürkün.

BOSS : DAHAKA

Her zaman olduğu gibi hiç durmadan Allah ne verdiyse kaçın. Platformlardan atlayın duvarlarda yürüyün. Hiç vakit kaybetmeyin. Sonunda zaman değiştirme portalına geldiğinizde peşinizi bırakacak. Şimdi doğru tuşlara basıp zamanı değiştirin. Recall gücünüzü daha fazla kullanmanızı sağlayacak geliştirmeyi kazanacaksınız.

TOWER (GEÇMİŞ)

Oyunu save edip devam edin. Düşmanları öldürün merdivenlerden çıkın ve crow master’ı pataklayın. İpi kullanıp karşıya ulaşın. Demoda gösterilen kapıya gideceğiz. Korkuluğa tutunup bir bir demirlere atlayın yaratıkları öldürün ve büyük bir manzaraya sahip balkona çıkın. Burada duvarda yürüyüp platformlara çıkın tuzaklara dikkat edip üst tarafa çıkın. İçeri girince demoda nerelere ulaşmamız gerektiği gözükecek. Herkesi öldürün ortadaki kolu iki defa çevirin. Soldaki hareketli platform sütuna bakar vaziyete gelmesi gerek sütuna tutunacağız. Soldaki sütuna ulaşınca Karşıdaki çıkıntıya atlayın. Oradan yandaki platforma ardından duvarda yürüyerek ipe tutunun ve diğer kola ulaşın. Bu kolu da çevirin. Dikkat ederseniz platformun bir çıkıntısı daha uzun. Onu dışarıdaki platforma döndürün ve oraya ulaşın platformdan diğerine atlayarak, aksi yöndeki kola ulaşın. Bu kolu da iki defa çevirin. Şimdi duvarda yürüyün ipe tutunun karşıya geçin. Sütuna çının hareket ettirdiğini platforma ve oradan da karşıya atayın. Önce sandığı açın sonrada ulaşmanız gereken kola ulaşın.

# 5. Güç Gelişimi

Burada kolu çevirmeden evvel kenardaki çıkıntıları tutup en yukarı çıkarsak gizli yola ulaşacağız. Tuzakları atlatıp devam edince; 4. güç gelişimini alacağız.

Kolu çevirince sular akmaya başlayacak. Geldiğiniz yoldan geri dönüp son çevirdiğiniz kola geri dönün. Dikkat ederseniz suyun doğru yolu izlemesini sağlamamız gerekli. Kolu çevirip suyun doğru yere akmasını sağlayın. Yoldan geri dönmeye devam edin. Yine kolu doğru yerlere itip aşağı inin. En aşağıdaki düşmanları öldürdükten sonra (köşedeki sandığı unutmayın!) kolu doğru yere itince artık tüm sular doğru yere akacak ve ana görevlerimizden birini yapmış olacağız. Büyük kapının bir kilidi açıldı. Şimdi geldiğimiz tüm yollardan ve tuzaklardan geri dönün. Sonunda çıkış yolumuzu gösteren minik bir video izleyeceğiz.
nı yavaşlatın ve üzerlerinde atlayın. Sonunda save noktasına ulaşacaksınız.
Şimdi aksi yöne yürüyüp, karşıdaki butonu görün. İpi kullanarak oraya ulaşın düşmanı öldürün. Sandığı açtıktan sonra tuşa basın burada zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanarak açılan platforma koşun. Üstüne çıkınca duvara tırmanın ve demire zıplayın. Karşıya atlayıp çıkıntıdan ilerleyin duvara tırmanıp kolu indirin böylece merdiven serbest kalacak. Aşağı inin. Merdivenden inince soldan ilerler duvardan yürüyüp ipi kullanırsanız karşıya atladığınızda gizli sandığı açabilirsiniz. Buradan devam edin. En aşağı inice geldiğiniz yollardan geri dönün ve bahçeyi terk edin. Ana hole geri döndüğünüzde kırmızılı bayan ile konuşacak ve Lion kılıcını kazanacağız.

Şimdi daha evvel çevirmiş olduğumuz kolun başına geçelim. Yüzümüzü çeşmeye dönelim ve kolu sola bakacak hale getirelim. Çeşmenin olduğu platforma koşun. Soldaki duvarda yürüyüp karşıya atlayın. Bir kez daha duvarda yürüyüp çıkıntıya tutunun. Şimdi hep bir üsttekine atlayarak en yukarıya ulaşın. Buradaki kolu çekince hemen zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanın ve tuzaklara dikkat edip kapıdan geçin. İçeriye girince mumların olduğu bölümde duvardan duvara atlayarak yukarı ulaşın. Tuzaklara dikkat edip yukarı çıkın ve oyunu save edin.

TOWER (GEÇMİŞ)

Aşağıdaki düşmanları halledin. Sağdaki çıkıntıları kullanarak aşağı inin. Buradaki tüm yaratıkları öldürün. Kimisi yukarıda bekleyecek onlara da kılıç fırlatarak hepsini öldürmeniz gerekli. Hepsi ölünce kapı açılacak. Golem arkadaşa merhaba deyin!

BOSS : GOLEM

Golemi öldürmenin en kolay yolu zamanı yavaşlatıp arkasına geçmek. Zaten tek zayıf yanı bacaklarının arkası. Onlara vurunca bir süre sora yere çökecek hemen space tuşuna basarak omzuna çıkacak ve kafasına vuracağız. 2 veya 3 defa bunu yapmamız halinde golem’i alt ediyoruz. (Burada oyunun minik bir bug’ı söz konusu. Bazen golem sizi üzerinden fırlatırken girmeye çalıştığımız yere atabiliyor.)

İçeriye girince hemen sağdaki sandığı açıp bonusu alalım. Şimdi soldaki tuşa basıp platformu hareket ettirecek ve yukarı çıkacağız. Burada save edelim. Karşıya atlamak için zamanı yavaşlatma gücümüzü kullanmamız gerekli. Karşıya atlayınca düşmanları pataklayalım. Karşıdaki hareketli sütuna atlayın. Sütundan sütuna atlayarak butonun olduğu balkona ulaşın. Buradaki düşmanı öldürüp düğmeye basın ve hemen zaman gücünüzü kullanın. Duvarda yürüyüp, platforma ulaşın ellerinizi kullanarak diğer tarafına ilerleyin. Tekrar yukarı çıkıp karşıdaki demire atlayın. Şimdi bir kolun olduğu balkona ulaştık. Kolu çevirince karşıdaki demir 90 derece dönecek ona atlayın ve doğru zamanlamayla bir sonrakine atlayarak balkona ulaşın.

Burada yeni bir düşmanla karşılaşacağız. Onları hallettikten sonra kolu çekin ve asansörü bir üste taşıyın. Şimdi asansöre atlayın üç adet yaratığı öldürdükten sonra yine kalasa tutunup, karşıya atlayın.Çıkıntıyı kullanıp yukarı çıkın sola doğru gidip içeri girin. Düşmanı öldürdükten sonra sandığı açın ve merdivenden yukarı çıkın. Karşıya atlayın çıkıntıya geri atlatın. Sonunda kendi ekseni etrafında dönen platforma ulaşın. Buradan karşı balkona atlayıp kolu çevirin. Şimdi demire atlayın ve yukarıda dönen çıkıntıya tam zamanında atlayın. Yine karşıya, demire ve yine butonun olduğu balkona atlayın. Tahta bizden tarafa döndüğünde yaratığa aldırmayıp duvarda yürüyün tahtaya tutunun. Geri döndüğünde karşıya atlayın yaratığı öldürüp, kolu çekin ve asansörü bir yukarı daha alın. Asansördeki yaKarşıya atlayabilmek için mutlaka zamanı yavaşlatma gücünü kullanmamız gerek. Karşıya geçince kalastan kalasa oradan da çıkıntıya tutunarak en üstte ulaşın. Tuzakları atlatın. Sonunda tuşa basın ve kapıdan geçin. Oyunu burada save edebilirsiniz.

MECANICAL TOWER (GEÇMİŞ)

Düşmanları öldürün. Duvardaki butona basar basmaz zamanı yavaşlatın ve ipin oradaki platforma hemen çıkıp ipe tutunun. Karşıya çıkın. Burada sağdan gitmemiz gerek araya minik bir demo girecek. Çarklara dikkat edip karşıya yürüyün. İkinci çark hızlı döndüğünden zamanı yavaşlatın duvarda yürürken sütuna atlayın. Sütundan sütuna atlayıp kolun olduğu balkona ulaşın. Kolu iki defa çevirin ve yeni bir platformu yanınıza çağırın. Şimdi bu yeni platforma atlayın. Platform yukarıya çıktığında duvarda yürüyün ve duvardan duvara zıplayarak yukarı çıkın, golem’e merhaba deyin. Golemi tıpkı geçen seferki taktikle öldürün. Şimdi ister karşı odadan devam edip sandığı açabilir ya da hemen arkanızdaki platformdan gidip diğer sandığı da açabilirsiniz. İşiniz bitince golem’i öldürdüğünüz yere geri dönün. Şimdi sağdaki açıklıktan çıkın yaratığı öldürüp ipi kullanarak havuza atlayın. Havuza ulaşınca önünüzdeki düzeneği incelerseniz altında geçebileceğiniz açıklıkların olduğunu göreceksiniz. Su içinde devam edin ve aradaki balkondan kolu çekin. Şimdi yine düzeneğin altından yuvarlanarak diğer tarafa ulaşın. Tüm tuzakları atlattıktan sonra zaman portalına ulaşacaksınız. Save edin doğru tuşlara basıp zamanda yolculuğa başlayın.

MECANICAL TOWER (GÜNÜMÜZ)

Geldiğimiz yoldan geri döneceğiz. Tuzakları atlatın ve sonunda büyük salona ulaşın demo ile nereye gitmemiz gerektiğimizi göreceğiz. Düşmanları halledin bulunduğunuz balkondan flamaya tutunarak inin. Soldaki duvarı kullanarak ve çarka dikkat ederek yürüyün sütuna atlayın. Sütundan sütuna atlayın ve kolun olduğu yere ulaşın hareketli platformdan yukarı çıkın geçen golemle karşılaştığınız yere gelin. Düşmanları öldürün. Kapının kapalı olduğunu göreceksiniz. Son yaratıklardan birini kapının yanında öldürün böylece kapı kırılacak. İpi kullanıp havuza atlayın devam edin. Kırık köprüden karşıya atlayın, kenara tutunup aşağı inin. Çıkıntıları kullanarak en aşağı inin. Yaratığı öldürün. Karşıya geçin. Tuzaklı odaya girin. Yaratığı öldürüp devam edin, butona basıp kapıyı açın. İçerdekileri temizleyin ve merdivenden çıkın.

Dönen mekanizmadaki boşluğu kullanıp bir yukarı çıkın. Soldaki çıkıntılara tırmanın burada dönen mekanizmaya zamanında atlayın biraz bekleyin ve diğer tarafa atlayın aynı mantık ile bir üst kata çıkın. Burada yine duvara tırmanıp yukarılara çıkmamız gerek. Butonun olduğu mesafeye gelince mekanizmaya atlayın. Yapmanız gereken; tahta mekanizmadan butona zıplamak ve hemen akabinde mekanizmaya geri dönmek. Şimdi açılan kapıdan girin ve save edin.

İçeri girdiğiniz odada düşmanları öldürün son yaratıklardan birini kırık kapıda öldürün ve patlayan kapıdan içeri girin. Sonunda saat kulesinin içindeyiz ama yanlış zamandayız. Şimdi zamanı değiştirmenin yolunu bulmalıyız.45 blokta devam edin ve duvardan duvara zıplayarak yukarı ulaşın. Yaratıkları öldürüp sağdaki çıkıntıdan yukarı çıkın. Ortadaki bloğa geri atlayın. Şimdi karşıda yukarı doğru ilerleyen paralel kalaslar göreceksiniz. Onara atlayarak yukarı çıkın. İki defa duvarda yürüyerek merdivene tutunun ve yukarı çıkıp, yaratıkları öldürün. Kırık balkona ulaşınca korkuluklara tutunarak aşağı düşün duvardaki boşluğa tutunacaksınız. Tutunarak gitmeye devam edin. Karşıya atlayıp iki ninjayı öldürüp merdivenden inin. Merdivenin sonuna geldiğinizde arkanızı dönün ve tuzağa dikkat edip, kalasa atlayın kalastan da platforma atlayın. Buradaki tuzağı atlatmak için zamanı yavaşlatın ve ipe koşun karşıya atlayın.
ratıkları öldürdükten sonra sağ taraftaki kalasa çıkın.
Duvardaki yarığı kullanarak ilerleyin. Diğer yarığa atlatıp son platforma ulaşın. Düşmanları pataklayın. İçeri girince sevgili düşmanımız Dahaka ile karşılaşacağız, korkun. Yine çok hızlı davranmamız gerekli. Duvarlarda yürüyün ve hızlıca kaçın. Dahaka’dan kurtulunca, duvardaki butona basmadan evvel zaman büyüsü yapın ve hemen duvardan duvara atlayarak en üste çıkın. Karşıya atladığımızda bir kez daha Dahaka tarafından kovalanacağız, hızlı olun. Sonunda zaman portalına ulaşacağız. Save edin, doğru tuşlara basın ve zamanı geri alın.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
verygood
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 206
Yaş : 38
Rep :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 12/09/08

MesajKonu: Geri: POP 2 TAM ÇÖZÜM PART 2   Cuma 12 Eyl. - 17:36

arkadaşım post kasmısın bu baslıkları topluyorum:ayrıca bkz: forum kuralları
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Berkay
Banlı İnsanlık!
Banlı İnsanlık!


Mesaj Sayısı : 452
Rep :
1 / 1001 / 100

Kayıt tarihi : 12/09/08

MesajKonu: Geri: POP 2 TAM ÇÖZÜM PART 2   Cuma 12 Eyl. - 19:25

ne dio la bu Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
POP 2 TAM ÇÖZÜM PART 2
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Duyuru :: Oyunlar :: Oyun Hileleri-
Buraya geçin: