Duyuru

+20 üye toplayıp +20 mesajları olanlara +60rep ve moderatorluk!
 
AnasayfaPortalSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 POP 2 TAM ÇÖZÜM 1

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
dark_prince
Biere
Biere
avatar

Mesaj Sayısı : 50
Rep :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 12/09/08

MesajKonu: POP 2 TAM ÇÖZÜM 1   Cuma 12 Eyl. - 17:29

PRİNCE OF PERSİA-2 WARRİOR WİTHİN OYUNU TAM ÇÖZÜMÜ:
ŞATO (GÜNÜMÜZ)
Gördüğünüz gibi yerdeki tuzaklar değişti. Hepsini atlatın. Çıkıntıları kullanarak en aşağı ulaştığınızda; yeni gücünüzü kullanarak kapıdan geçmeniz gerekecek. Tuşun üzerinde dururken “R” tuşuna basarak zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanın ve hemen kapıya koşun. İki gardiyanı öldürdükten sonra aşağı inin.
Minik bir video izleyeceksiniz. Burada epeyce akrobatik hareket yapmamız gerekecek. Önce sağ taraftan başlayıp, direkten direğe atlayarak, ipe tutunun ve köşedeki platforma ulaşın. Burada çıkıntıya yürüyüp, karşıdaki kalasa atlayın. Kalastan karşıdaki duvar çıkıntısına ondan da hemen karşısındaki flamaya atlayın. Flamanın sonuna kadar gitmeyin! Yarı yolda iken karşıdaki kalasa atlayın. 90 derecelik açı ile diğer taraftaki kalasa atlayın. Bu kalasın sonuna kadar ilerleyip en yakın platforma ulaşınca sonunda sağ salim yere ulaşmış olduk. Gardiyanları pataklayın.
Şimdi yolun sonundaki platforma çıkın minik demo size nasıl yukarı çıkmanız gerektiğini açıklayacak. Duvardan duvara atlayarak yukarıya çıkın en sonunda çıkıntıya tutunarak karşı kalasa ve oradan da en üstteki platforma ulaşın. Oyunu save edin bossla kapışmaya hazırlanın.

BOSS : DAHAKA
Allah ne verdiyse koşun. İlk boşlukta duvarda yürüyerek karşıya geçin. Ardından bir kalasa atlayacaksınız çok seri bir biçimde diğerine atlayarak en uzak köşedeki platforma ulaşınca şimdilik emniyettesiniz.
Dışarı çıkınca alt balkona atlayın. Duvarda yürüyüp, sütuna tutunun. Yukarı çıkın ve balkona atlayın. İçeri girin. Flamayı kullanıp aşağı inin. Burayı hatırlayacaksınız. Daha evvelde yaptığımız gibi önce sütunlarla üstteki platforma oradan da duvarda yürüyerek çıkıntıya ulaşın öbür hole çıkın. Dahaka yine ortaya çıkacak yine tüm hızınızla kaçın portala ulaştığınızda kurtulacaksınız. Portalı kullanıp zamanda bir yolculuk daha yapın.

ŞATO (GEÇMİŞ)
Tıpkı geçen seferki gibi yolu takip edeceğiz. Düşman askerlerinin videosunu izledikten sonra daha evvel yaptığımız gibi sütunu kullanıp yukarı çıkın, karşı platforma çıkıntıları kullanarak ulaşın, duvarda yürüyüp butona bastıktan sonra kapıdan geçin. Tuzakların olduğu yerden değil soldaki yosunlu duvar çıkıntısını kullanıp yukarı çıkın üstteki platformda duvarda yürüyerek düşmanın olduğu yere giderseniz ikinci güç gelişimini alacaksınız.

# 2. Güç Gelişimi
Hepsini öldürdükten sonra varillerin arkasında gizlenen butona basın. Şimdi zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanarak merdivenden çıkın ve hemen karşıdaki küçük boşluktan içeri dalın. Eğer zamanında ulaşamazsanız; demirlerle kapanıyor tekrar deneyin. İçeri girdiğinizde epey tuzak atlatmanız gerekecek. Şimdi geri dönün.
Girdiğiniz boşluktan çıkınca hemen karşıdaki sandığı kırın ve içinden bonusu alın. Merdivenlerden inip başladığını yere geri dönün. Bu sefer tuzaklarla dolu hole girin. Burayı daha evvelde geçmiştik tuzaklara dikkat ederek devam edin. Sonunda büyük merdivenlerden çıkıp, büyük hole ulaşın. Karşıdaki kapının açık olduğunu göreceksiniz içeri girin.

Tuzaklarla dolu holde ilerleyin. Sonunda tahta bir merdiven bulacaksınız. Bunun en üstünden karşıdaki platforma atlayın zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanın ve kapıdan hızlıca geçin. Burada save edebilirsiniz. Bayan size kapının nasıl açıldığını anlatacak. Burada ayrıca Serpent Sword kazanacaksınız.

Demoda kılıcı nerede kullanacağınızı öğreneceksiniz. Bu kılıç aynı zamanda bir anahtar, önceki odada kullanabilirsiniz. Şimdi bayanın yanından ayrılmadan soldaki sandığı açabiliriz. Ardından geldiğimiz yoldan geri döneceğiz. Kapıyı açmak için kola tutunun tüm tuzakları yeniden atlatıp geniş hole geri dönün. Kılıcı kullanınca yaratıklar gelecek onları öldürün. Burada kolu 4 farklı yöne çevirip hem ana görevi hem de bize bonuslar kazandıracak ek görevleri yapabiliriz.
Önce güç barımızı arttıran bonusu alalım.

# 3. Güç Gelişimi
Yüzünüzü karşıdaki çeşmeye dönün ve kolu çeşmeye bakacak şekilde çevirin. Şimdi aşağıdaki odaya gitmemiz gerek. Burası biraz karışık. Öncelikle haritanın ortasına doğru olan platformlara ulaşın. Burada duvardan duvara atlayarak aşağı inmeniz gerek. Bir iki denemeyle yapabilirsiniz. Aşağı indiğinizde duvardan yürüyerek diğer platformlara ulaşın. Aynı şekilde son çıkıntıya da ulaşınca amacımız olan platforma ulaşıyoruz. Şimdi tuzakları atlatın. Sonunda güç barınızı büyütecek hayat gücü kazanacaksınız. Geri dönmek buraya gelmekten daha kolay karşıya atlayın duvardan duvara atlayarak en üstte çıkın.

Kolu bu kez farklı yöne çevireceğiz. Yine yüzünüz çeşmeye dönük olsun. Kolu sağa bakacak şekilde çevirin. Şimdi yukarıya doğru bir yol oluşacak. İlk platforma atlayın duvarda yürüyüp karşıya geçin. Çıkıntıları kullanarak en üstte çıkın hole girmeden evvel soldaki sandığı açın ve şimdi içeri gidin.

BAHÇE (GEÇMİŞ)
Yaratıkları öldürüp devam edin. Buradaki bulmacayı geçmek için zamanı yavaşlatma gücünüzü kullanın. Sonunda bir bahçeye ulaşacaksınız. Buradaki düşmanları öldürüp sol taraftaki havuza gidin ve bonus sandığını açın. Kapıya geri dönerken yukarı çıkılacak merdiveni göreceksiniz onu kullanıp yukarı çıkınca crow master ile dövüşeceksiniz. Her ışınlandığında yanına gidin ve sonunda öldürün. Tipik çıkıntı bulmacaları ile dolu hole çıkacaksınız önce aşağıya sonra yukarıya çıkarak çıkışa ulaşın. Önce oyunu save edin ve dışarı çıkın.

Burası oldukça kapsamlı ve geniş bir açık alan. Minik demoda da çevreyi izleyeceksiniz. Kolu çevirin ve kapıdan geçin. Nöbetçiyi öldürüp, devam edin. Epeyce yaratıkla korunan bir bahçeye çıkacağız.

# 4. Güç Gelişimi
Düşmanlarla dolu alana girdiğiniz anda sola dönün köşedeki çıkıntıdan aşağı düşerseniz çıkıntıları kullanarak gizli odaya ulaşacaksınız. İçeri girdiğinizde sadece tuzaklarla değil aynı zamanda çıkıntılarda atlama ve platformlara ulaşma bulmacaları da atlatacaksınız. Gücü aldığınızda bahçeye geri dönün.

Herkesi öldürün ve sütunun arkasındaki sandığı açın. Şimdi girişe bakan sütunun üzerindeki kola tutunun karşıda bir platform yukarı çıkacak. Zamanı yavaşlatıp ona koşun yukarıdaki çıkıntıya ulaştıktan sonra, hep bir diğerine atlayarak yukarı ulaşın crow master ile dövüşeceksiniz. Onu dövdükten sonra hemen soldaki sütundan yukarı çıkın. Buradaki düğmeye bir şekilde basılı tutmalıyız. Karşıya geçip crow master’ı gene pataklayın. Duvarda yürürken zıplayın ve kolu indirin. Böylece köprü aşağı inecek. Şimdi bloğu düğmeye itip kapıyı açacağız. Aşağı inice crow master’ı cehenneme yollayın ve kapıdan geçin. Kolu çekince video izleyeceksiniz. Bahçeye geri dönemeye çalışacağız. Suyu takip edin ve yolun sonunda çıkıntıyı kullanıp diğer tarafa ulaşın Kalasın ortasında iken karşıya atlayın ve ipin sonuna kadar inip aşağı atlayın. Şimdi kolu çevirin ve geldiğiniz yollardan geri dönüp bahçeye ulaşın. Bahçeye sağ salim inek için duvarın ucundaki çıkıntıyı kullanın ve flama ile inin.

Bahçedeki düşmanları haklayın. Buradaki kolları kullanarak suyun akışını değiştirecek kapıyı açacağız. Dört kolu da çevirerek tüm suların heykellere doğru akmasını sağlayın. Kapı açılınca içeri devam edin. Çıkıntıları kullanarak en yukarıya çıkın. Sonunda zaman değiştireceğiniz portala ulaşacaksınız. Doğru tuşlara basıp zamanı değiştirin. Breath of Fate'i kazanacaksınız. Bahçeye geri dönün ve yılların bahçeden neleri alıp götürdüğüne şahit olun.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
verygood
Admin
Admin
avatar

Mesaj Sayısı : 206
Yaş : 38
Rep :
100 / 100100 / 100

Kayıt tarihi : 12/09/08

MesajKonu: Geri: POP 2 TAM ÇÖZÜM 1   Cuma 12 Eyl. - 17:30

lol! saol ii paylaşım
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Berkay
Banlı İnsanlık!
Banlı İnsanlık!


Mesaj Sayısı : 452
Rep :
1 / 1001 / 100

Kayıt tarihi : 12/09/08

MesajKonu: Geri: POP 2 TAM ÇÖZÜM 1   Cuma 12 Eyl. - 19:29

daha kac konu acacaksin eray Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
dark_prince
Biere
Biere
avatar

Mesaj Sayısı : 50
Rep :
0 / 1000 / 100

Kayıt tarihi : 12/09/08

MesajKonu: Geri: POP 2 TAM ÇÖZÜM 1   C.tesi 13 Eyl. - 20:26

AGA OYUN UZUN BEA BEN TAMAMI NI YAZCAKTIM ADİL YETER DİĞİP DURDU YANİ BU BUKARDARDAHA VARDI Very Happy
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
POP 2 TAM ÇÖZÜM 1
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Duyuru :: Oyunlar :: Oyun Hileleri-
Buraya geçin: